1. wybierz język
  2. Polska wersja
  3. English version
  4. Русская версия

Aktualności

Finisaż wystawy „Nowe zniewolenie. Obława Augustowska. Lipiec 1945” – Kolonia, 20 stycznia 2017

Finisaż wystawy „Nowe zniewolenie. Obława Augustowska. Lipiec 1945” – Kolonia, 20 stycznia 2017

Instytut Polski w Düsseldorfie, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Białymstoku oraz Forum Lwa Kopelewa w Kolonii zapraszają na finisaż wystawy  „Nowe zniewolenie. Obława Augustowska. Lipiec 1945”, który odbędzie się w dniu 20 stycznia 2017 r. w siedzibie Forum Lwa Kopelewa w Kolonii (Lew Kopelew Forum e.V., Neumarkt 18, Neumarkt Passage, 50667 Kolonia).


→ więcej
2017-01-02

Aktualności

Album białostockiego IPN „Nowe zniewolenie. Obława Augustowska. Lipiec 1945” wśród książek wyróżnionych przez Jury tegorocznej nagrody „Klio"

Wśród najlepszych książek docenionych za edycję przez Jury tegorocznej nagrody wydawców książek historycznych "Klio" znalazła się publikacja zbiorowa pt. „Nowe zniewolenie. Obława Augustowska. Lipiec 1945”wydana przez białostocki oddział Instytutu Pamięci Narodowej pod redakcją dr Ewy Rogalewskiej. W kategorii edytorskiej przyznano równorzedne wyróżnienia, które otrzymały  też: Centralna Biblioteka Wojskowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego – za książkę „Plakat Wojskowy w Zbiorach Specjalnych Centralnej Biblioteki Wojskowej”, Międzynarodowe Centrum Kultury – wydawca albumu Katedra ormiańska we Lwowie i jej twórcy” oraz Narodowe Centrum Kultury – za pracę „Ludzie „Kultury” o sobie”. Wyróżniono również dwie inne pozycje: wydawnictwa Arkady „Dzieje Polski w obrazach”, a także BOSZ – za opublikowanie książki „Zapomniana wojna 1914–1918. Front wschodni”.

Nagroda „Klio” została ustanowiona 21 lat temu przez Porozumienie Wydawców Książki Historycznej. Jej celem jest wyróżnianie polskich autorów i wydawców zajmujących się popularyzacją historii i literatury w Polsce. Jest przyznawana co roku w trakcie warszawskich Targów Książki Historycznej. W tym roku do zgłoszono 180 książek, spośród których jury wybrało 14 autorów i wydawców w trzech kategoriach - edytorskiej, varsaviana oraz autorskiej i monografii naukowych.

Tegoroczne Targi Książki Historycznej odbędą się w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w dniach 24–27 listopada. Podczas ich trwania zostanie zaprezentowana także pełna oferta wydawnicza Oddziału IPN w Białymstoku. Laureaci nagrody „Klio” zostaną ogłoszeni w czwartek, podczas pierwszego dnia warszawskich Targów. Targi honorowym patronatem objął prezydent Andrzej Duda.

data publikacji: 2016-11-25


  • Logo IPN
  • Logo 45 Obława Augustowska
  • Obława Auguustowska


 
loading